Nadaj odrobinę stylu sufitowi w salonie

Niewielu znajomych lub członków rodziny przemieszcza się z zadartym nosem, stąd nierzadko ignoruje się wygląd sufitu. Podłogom lub ścianom poświęcamy uwagę i czas, by ozdobić je jak najlepiej. Tymczasem sufit pozostaje dość monotonny i nie potrafi zaskoczyć. Czy można coś poradzić, by sufit w salonie olśniewał i zachwycał?

Postaw na belki na suficie. Warto!

Do dyspozycji mamy perspektywę domu w tradycyjnym klimacie. Możesz w ten sposób urządzić każde pomieszczenie, również Twój największy pokój. Wyglądu rustykalnego dodaje się nawet przez odpowiednie wystylizowanie sufitu. Sprawę ułatwi wyeskponowanie widocznych belek stropowych w przypadku budowy domu od początku. Możesz je uwydatnić na niejeden sposób – zabarwić na dowolny kolor lub zatrzymać w naturalnych barwach i ewentualnie lekko przetrzeć, co sprawi, że nadamy im odrobinę archaicznego charakteru. Belki sufitowe doskonale nadają się do eksponowania wystroju – oświetlenia czy drobiazgów.

Nie zawsze zmiana bieli na inny odcień da dobry efekt

99 na 100 – ludzie w dużej mierze decydują się na sufit w bieli, niezależnie od tego, jakie kolory widnieją na ścianach w konkretnym pokoju. Klasyczne wyjście przeważnie okazuje się strzałem w dziesiątkę. Co więcej, każdy inny kolor na suficie musimy solidnie przemyśleć. W niewielkim i niskim pomieszczeniu na przykład nie jest wskazane stosowanie ciemnego sufitu, gdyż zmniejszy to optycznie cały pokój. Gdy planujemy zatrzymać sufit w kolorze białym, warto pamiętać o ciekawych dodatkach, jak np. ozdobne plafony i profile. W dawnych kamienicach możemy je spotkać na każdym kroku, zatem można je w odpowiedni sposób podkreślić, żeby dodać naszemu sufitowi trochę charakteru. Nie jest problemem wykonać też własne sztukaterie na suficie całkowicie od podstaw.

Żyrandole nowoczesne do salonu – które z nich wybrać?

Kolejnym pomysłem na ożywienie sufitu jest dopasowane oświetlenie. Żyrandole nowoczesne odmienią look reprezentacyjnego wnętrza dzięki prostocie i zaskakującej oprawie. Te właściwości nie przekreślają ich estetycznej wartości, a ponadto nadają całości ducha i klimatu. Prosty design w klimacie skandynawskim lub industrialnym eksponuje atrakcyjne żyrandole nowoczesne. Najczęściej za ich efektowność odpowiada duża ilość szkła.

Dom / przez

Post Author: admin