Jaką zabawą można zainteresować najmłodszych na dłuższą chwilę?

Gdy już jesteśmy po pracy, nasze pociechy przeważnie dopominają się naszej uwagi, a my rodzice niekoniecznie mamy w zanadrzu dobry pomysł, jak się nimi zająć. Jeżeli marzymy o małej sjeście, przydałby się w domu ktoś tak niezbędny jak dziadkowie. Czy bez pomocy jesteśmy skazani na brak pomysłów? Wcale nie musi być aż tak źle.

A jeśli pociecha szybko się nudzi?

Niestety minęły czasy, kiedy do całodziennej zabawy nadał się konar drzewa lub osiedlowa ławka. Lektury i inne tradycyjne metody spędzania czasu niezbyt już się sprawdzają. Również kontakty z rówieśnikami nierzadko powszednieją i przestają interesować, gdy nie ma pomysłu, co robić. Maluszek okazuje się wówczas kapryśny, szlocha, nierzadko reaguje agresją, co szybko przechodzi na rodziców i może zaowocować prawdziwą awanturą. Co począć? Nic innego, tylko wpaść na trop
jakichś sposobów.

W co zaangażować pociechy na co dzień?

Pomysłów jest mnóstwo, lecz można od razu szczerze powiedzieć, że każda zabawa może się naszym najmłodszym spodobać. Warto zacząć od rozmowy z osobami o podobnych problemach, a gdy to nie dostarczy ciekawych koncepcji, można spróbować zająć dziecko choćby planszówkami, które wypożyczyć można w miejskiej lub szkolnej wypożyczalni książek albo domu kultury. Jeżeli żadna z gier nie zachęci malca do większego i dłuższego zainteresowania się nią, a synek czy córeczka dalej nie wie, co robić, najlepiej sięgnąć do sieci. Warto wprowadzić do przeglądarki frazę „animacje dla dzieci pomysły” – dowolny rezultat pozwoli nam zapoznać się z wieloma pomysłami kreatywnych zajęć oraz zabaw dla pociech w różnym wieku.

Najczęściej przyda się jest rodzeństwo

Zasada jest bardzo prosta – im więcej dzieci, tym łatwiej uda się zaplanować wciągające zajęcia. Idealnie przy większej ilości uczestników doskonale wypadną wszelkie ściganki i grupowa rywalizacja, np. wyścigi w parach z balonikami wypełnionymi wodą albo z jajkiem na łyżce (można je wymienić na piłeczkę ping-pongową). Wygrywa ta drużyna, która pierwsza dotrze do końca z całymbalonikiem. Odmian takich zajęć jest dużą ilość – wszystkie łatwo namierzymy w sieci.

Post Author: admin