Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup przed zakupem blachy na dach

Kiedy decydujesz się na budowę domu albo zależy Ci na wymianie obecnego pokrycia dachu, to prędzej, czy później będziesz musiał dokonać wyboru właściwego materiału. Sklepy oferują obecnie kilka rodzajów takich materiałów. W dalszej części wpisu przeczytasz największe plusy blachy dachowej.

Czym się kierować przy wyborze blachy na dach?

Podczas zakupów materiałów trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Poza ceną warto zwrócić uwagę między innymi na to, jaką grubość ma blacha – gruba blacha ma większy ciężar, ale jest też sztywniejsza oraz solidniejsza od swoich cieńszych odpowiedników. Następną istotną kwestią jest grubość oraz typ powłoki, zabezpieczającej całość — tymi najtrwalszymi są HPS oraz PVDF. Równie ważny jest typ zabezpieczenia przeciw korozji — szczególnie w przypadku blachy stalowej, ją pokrywa się przeważnie warstwą alucynku.

Którą blachę na dach wybrać?

Blacha dachowa ma zróżnicowane parametry – różni się typem materiału oraz dopasowaniem do kształtu dachu. Obecnie najczęściej wybieranymi przez klientów są trzy rodzaje blach.

Blacha dachowa trapezowa – gięta i pokryta delikatnymi rynnami, które sprawiają, że doskonale odprowadza wodę.

Opcją numer dwa jest blacha na dach płaska – jest tania, ma prostą formę i jest łatwa do ułożenia.
Opcja trzecia to blachodachówka – jest popularna i uniwersalna, dostępna w wielu odcieniach i jest doskonałą imitacją tradycyjnej dachówki.

Jakie są największe plusy blacha na dach

Jedną z największych zalet blachy dachowej jest jej uniwersalność. Różnorodność odcieni i wzorów powoduje, że sprawdza się w większości budynków. Jest to materiał wysokiej jakości, wszystko dzięki wysokiej wytrzymałości i szczelności. W gronie licznych zalet, jakimi wyróżnia się blacha dachowa znajduje się też bezproblemowy montaż i możliwość dopasowania do dachu przez docinanie do dowolnej formy i wielkości. Jedną z niewielu wad na pewno odgłos słyszany podczas opadów deszczu oraz obecność śniegołapów, których montaż jest konieczny w przypadku spadzistych dachów. Na szczęście zalety przeważają, dzięki czemu blacha dachowa niezmiennie jest liderem w tematyce pokryć dachu.

Dom / przez

Post Author: admin