Zdrowe i skuteczne suszenie włosów

Duży stres związany z pośpiechem i wilgotne włosy – oto stresujące zestawienie, jakie często zdarza się niejednej z nas. Ale masz wyjście – wybierz któryś z patentów na ich błyskawiczne osuszenie. Lecz nie chodzi o to, by ustawić suszarkę na najwyższą ciepłotę i nawiew, ponieważ tak można prędko zniszczyć fryzurę. Co można wymyślić, by włosy były suche i zdrowo wyglądały? Jak pomogą w tym niezbyt duże ręczniki 50×90?.

Sprytne osuszanie włosów – jak się do tego zabrać?

Gdy twoje włosy suszą się najczęściej szczególnie długo albo po prostu nie lubisz mieć mokrej głowy, bez dwóch zdań dostosuj się do tych porad. Sprytne środki skracają czas na suszenie nawet do 10 minut. Co najważniejsze, opłaca się wybierać te sposoby, które pływają źle na kondycję włosów, gdyż szybkie ich osuszenie kosztem zdrowia nie będzie dobrym pomysłem. Mamy sporo skutecznych sposobów na suche włosy w krótkim czasie:

Suszarka

Wspomnieliśmy o niedobrym oddziaływaniu gorącego nawiewu wyrzucanego z dyszy z dużą prędkością, jednak urządzenia mechanczne warto stosować ostrożnie i z dystansem. Gdy ci spieszno, skup się na suszeniu środka głowy ciepłym, ale niegoracym nawiewem na wolnych obrotach – końcówki suszą się jeszcze prędzej i tempo schnięcia momentalnie osiągnie ten sam stan. Warto również przemusnąć włosy chłodnym nawiewem – z urządzeniem bogatszym o jonizację, jest to prawdziwie skuteczna metoda. Gdy już nie masz innej opcji, możesz raz na jakiś czas wysuszyć głowę bez żadnych zabezpieczeń, nie zapominając o pryskaniu włosów preparatem zabezpieczającym przed przypaleniem i użyciu na finał chłodnego powietrza, które obkurczy rozgrzane płytki keratynowe włosów oraz utrwali fryzurę.

Odciąganie wody z włosów

Suszenie tradycyjne, czyli przez pocieranie ręcznikiem, także pogarsza ich kondycję. Odpowiednie będą niezwykle absorbujące wilgoć ręczniki 50×90 mikrofibrowe. Zanim otulisz włosy materiałem, trzeba je starannie wykręcić niczym bieliznę w trakcie ręcznego prania. Włosy muszą być naprawdę dobrze odsączone. Niektórzy chwalą sobie ręczniki frotte, aczkolwiek po ich użyciu powstaje obfite nastroszenie.

Turban – tradycyjne odsączanie wilgoci

Właśnie w tym momencie najlepiej dokładnie zawiąząć włosy w turban z ręcznika. Odsączenie nadmiaru wilgoci wymaga wyjątkowo ściągniętego upięcia.

Ogrzany ręcznik

Ręcznik ocieplony na grzejniku skuteczniej odciągnie wilgoć i pomoże włosom dokładniej się wysuszyć. Musimy tylko wziąć pod uwagę, aby nie za mocno go rozgrzać.

Post Author: admin