Kuchenne rewolucje w pracy – dlaczego warto inwestować w jakościowe przerwy obiadowe?

Rynek zmienia się cały czas, a wraz z nim potrzeby pracowników i oferty pracodawców. Przerwy obiadowe to w wielu firmach norma już od wielu lat, kolejne przedsiębiorstwa również wprowadzają taką tradycję. Catering dla firm sprawdzi się doskonale. Jakie korzyści ma wspólny lunch?

Przerwy obiadowe w firmie – dlaczego warto?

W pracy spędzamy większą część dnia, dlatego bardzo ważna jest przyjemna atmosfera, na którą składają się m.in. wspólne posiłki. Catering dla firm dostarczony do placówki sprawia, że pracownicy nie muszą przygotowywać jedzenia we własnym zakresie albo wychodzić na miasto w celu zakupienia ciepłego obiadu, co pozwoli im zrelaksować się, odpocząć od wykonywanych obowiązków i poznać pracowników innych działów, z którymi nie zawsze mają możliwość porozmawiać. To skuteczny sposób, aby nawiązać nowe, ciekawe znajomości, zintegrować zatrudnione osoby. Dbałość o pracowników sprawia, że przekazują pozytywne opinie o firmie innym osobom, potencjalnym klientom, co wiąże się z dużym zainteresowaniem i korzyściami dla wszystkich.

Catering dla firm dostarcza zbilansowane posiłki dla zatrudnionych osób, co zapewnia jakże potrzebną energię do pracy i doskonały humor. Jedzenie może zostać przygotowane w formie finger food catering, czyli przekąsek spożywanych bez konieczności używania sztućców i talerzy albo indywidualne porcje dla zatrudnionych osób. Ze względu na preferencje żywieniowe dostępne są opcje dla wegetarian, wegan czy pracowników zmagających się z nietolerancjami.

Firma cateringowa przygotowuje zbilansowane posiłki, które zapewniają cenne witaminy i minerały. Właściwa dieta odgrywa istotną rolę zarówno dla pracowników fizycznych, jak i umysłowych. Co ciekawe, wspólne lunche przyczyniają się także do mniejszej rotacji pracowników, co jest korzystne dla każdego przedsiębiorcy i jest bardzo dobrze odbierane przez zatrudnione osoby.

Oczywiście posiłki dla pracowników to dla przedsiębiorcy koszt, dlatego nie muszą być organizowane każdego dnia. Wystarczy raz czy dwa razy w tygodniu. To także skuteczny sposób, aby osoby pracujące zdalnie, zdecydowały się na wizytę w firmie w celu lepszej integracji ze współpracownikami, z którymi często odbywają jedynie rozmowy w formie online.

Post Author: admin